Звички, що заважають висипатися

Сон – одна з найважливіших складових нашого здоров’я, але ми чомусь рідко замислюємося над цим фактом.

Безсоння або неякісний сон можуть буквально руйнувати наше життя: ми погано почуваємося фізично, пригнічені морально, легко дратуємося й втрачаємо здатність радіти.

Не будьте ворогом самому собі!

Достатньо очистити своє життя від декількох поганих звичок, щоб налагодити добрий нічний відпочинок.

СПОРТ

Активні заняття спортом, безумовно, корисні та цікаві, але іноді можуть негативно вплинути на якість сну.

Змагання, командні ігри

Не беріть участь у спортивных змаганнях у вечірній час.
Адреналін перезбудить нервову систему, а втома й токсини, що накопичуються, не дадуть розслабитися як слід.

Контактні види спорту

Бокс, боротьба та інші види спорту, що пов’язані з двобоєм, нерідко призводять до розтягнень, гематом та інших травм, а це теж заважає добре відпочити.

Плавання

А ось це прекрасне заняття з огляду на якість сну (якщо йдеться про спокійне плавання, а не змагання). Плавання водночас навантажує все тіло, викликаючи приємну втому, і розслаблює його, розтягуючи м’язи й зв’язки та декомпресуючи хребет.

ХАРЧУВАННЯ

Чай, кава та інші стимулятори

Вочевидь, неможливо добре виспатися, якщо незадовго до сну чимось стимулювати організм. Кофеїн допомагає збадьоритися, але точно не сприяє засинанню.

Алкоголь

Алкогольні напої впливають на людей по-різному. Деякі люди стають агресивними, деякі впадають у смуток або сонливість. Але пам’ятайте: навіть якщо ви швидко заснули після декількох келихів вина, якісного відпочинку ваше тіло не отримує, адже воно буде змушене боротися з алкогольною інтоксикацією. Тож ранок може зустріти вас головним болем, ломотою в м’язах і навіть нудотою.

Ситна вечеря

Мабуть, не варто віддавати вечерю ворогу, але переїдати точно не треба. Уявіть, що замість того, щоб відправитися увечері додому, ви, навпаки, отримуєте додаткову роботу від керівництва. Це несправедливо! Тож не чиніть так із власним організмом, дозвольте йому відпочити.

ГАДЖЕТИ

Неможливо уявити сучасне життя без багатьох електронних пристроїв, особливо без мобільних телефонів.
Але не можна занурюватися у віртуальну реальність с головою, щоб не потонути. Не можна цілодобово займатися справами, вирішувати проблеми та планувати робочий день. Занепокоєння призводить до безсоння.
Намагайтеся мінімізувати “спілкування” з гаджетами в нічний час.