Звір у твоєму ліжку

Величезна кількість людей має у своєму домі щонайменше одну тварину-улюбленця. Найбільш популярні з них – кішки, собаки та птахи.

Спілкуватися с “братами нашими меншими”, милуватися ними, посміхатися їх кумедним вчинкам – все це робить життя людини більш насиченим та яскравим. Але уночі… Заважають тварини чи допомагають?

З одного боку, пухнасті або пернаті друзі допомагають нам розслабитися, надають відчуття спокою, комфорту, позбавляють самотності. Головні “фахівці із затишку” – кішки. Живий, теплий, пухнастий клубочок, що довірливо притулився до вас із ніжним муркотінням, миттєво заспокоїть роздратування й позбавить стресу, подарує гарний настрій та спокійний сон.

Але є, на жаль, також інший бік. Ваша папуга може раптом уявити себе півнем і перелякати весь дім бадьорими криками о п’ятій ранку. Або ваш песик попроситься гуляти ще до світанку. Чи почне голосно хропіти. А може, ніжна кішечка несподівано перетвориться на суцільну кулю енергії та кігтів, яка почне радісно бігати просто по вашому тілу.

Клініка Мейо в 2014 проводила дослідження*, і воно показало зростання відсотку людей, яким заважають спати їхні домашні тварини. Якщо у 2002 році скаржився 1%, то в 2014 вже 10%.

Що ж робити? Невже терпіти, не висипатися і шкодити здоров’ю? Невже не заводити улюбленців?
Звісно, вихід є. Потрібно просто створити максимально сприятливі умови для сну – як для себе, так і для тварин.

  1. Залиште двері до спальні відчиненими. Тварина зможе без перешкод вийти, щоб побігати, попити або провідати свій лоток.
  2. Добре нагодуйте тварину ввечері, налийте їй чистої води.
  3. Зробіть тваринці її власний комфортний куточок в кімнаті. Розмістіть м’яку лежанку, покладіть декілька речей улюбленця.
  4. Ви можете взяти свого песика або кота до себе у ліжко та попестити його. І той, хто гладить тварину, і той, кого гладять, – обидва отримують задоволення та розслаблюються, а отже, більш спокійно сплять.

На добраніч!