Розум і психіка людини тісно пов’язані з її фізичним станом. Стреси призводять до розладів у здоров’ї, фізичні вправи поліпшують настрій… Зрозуміло, що заняття спортом впливають на сон. Але як саме?
Помірне фізичне навантаження, заняття спортом, який нам до вподоби, є справжнім природним антидепресантом. Людина відчуває себе здоровою, енергійною, у гармонії з собою та світом. Це зумовлено позитивним впливом фізичних вправ на організм та виділенням “гормонів щастя” – ендорфінів.
Зазвичай на сон фізичне навантаження також впливає позитивно, бо сприяє зниженню рівня стресу та знимає втому й спазми м’язів, характерні для малорухливого способу життя.
Але якщо навантаження під час занять є надмірним, то організм, навпаки, перевтомлюється та знаходиться у стані стресу. Це призводить до погіршення самопочуття та настрою, до дратівливості та навіть депресивного стану. Цілком зрозуміло, що дарма й чекати в таких умовах спокійного, приємного та відновлюючого сну. Дійсно, люди скаржаться на безсонню та нестачу енергії протягом дня.
Але навіть дозовані заняття, які приносять вам радість, можуть негативно вплинути на сон. Йдеться про правильний вибір часу для фізичних вправ. Адже активний рух, який супроводжується викидом у кров адреналіну, прискоренням дихання та серцевої діяльності, аж ніяк не сумісний з підготовкою до нічного відпочинку. Перед сном рекомендовані дуже спокійні вправи – наприклад, йога або розтягування. До речі, є дуже проста вправа, що допомагає заснути: глибоке повільне дихання.
Тому краще за все займатися спортом принаймні за дві-три години до сну, а перед тим, як лягати, доцільно додатково розслабитися: хтось використовує медитацію, хтось приймає теплу ванну, а декому до вподоби улюблена музика… Тоді ваш сон буде просто ідеальним – за умови, звісно, наявності ідеального матрацу. Але цю проблему вирішити зовсім просто: для цього й існує Magniflex!