ЧОХЛИ ДЛЯ МАТРАЦІВ

Ми пропонуємо лінію ексклюзивних чохлів з особливими властивостями.

Наматрацники

Наматрацники

Кожен матрац має чохол, навіщо купувати ще й наматрацник?

Так, дійсно, чохол матраца захищає його внутрішню структуру, набивку від пошкоджень. А якщо матрац якісний, то матеріал, що з нього вироблений чохол, здатний також створювати добрі умови для користувача: мати підвищену повітропроникність, антистатичні, бактеріостатичні та гіпоалергенні властивості.

Але якісний матрац має ще й довгий термін служби, під час якого чохол піддається впливу різноманітних факторів: це перш за все волога та неприємні запахи (особливо якщо матрацом користуються діти, хворі та літні люди, власники домашніх тварин), бруд, пил. Навіть якщо нібито ніякої рідини не потрапляє на поверхню матраца, на чохлі з часом з’являються плями. Це відбувається тому, що шкіра людини завжди виділяє вологу з потом — до 200 та навіть 400 мл протягом ночі.

Тобто і чохол має бути захищений, щоб максимально довго виконувати свої функції.

Саме для цього й потрібний наматрацник. Також деякі наматрацники обіцяють підвищити рівень комфорту — наприклад, зробити наджорсткий матрац трохи м’якшим.

Які наматрацники є на ринку?

Наматрацники можна поділити на два основних види: стьобані з наповнювачем та мембранні.

Особливості стьобаного наматрацника:

Може виготовлятися як з натуральних, так і зі штучних матеріалів. Наповнювачем може слугувати вовна, фіброволокно, поліестер, бавовна тощо.

Є моделі «зима-літо».

Має досить значну висоту (2–3 см), тому дещо пом’якшує поверхню матраца.

Не затримує вологу.

Недоліки. Стьобані наматрацники пропускають вологу до чохла матраца, тобто захищають його лише від пилу та бруду. Ефект «зима-літо» здебільшого тільки декларується, а пом’якшення матрацу є слабким та тимчасовим. Спеціалісти рекомендують не покладати надії на наматрацник, а ретельно обирати правильний матрац з бажаним рівнем комфорту.

Особливості мембранного наматрацника:

Головна перевага — здатність не пропускати жодної кількості вологи до матраца.
Лицьова сторона може бути вироблена з натуральних чи штучних тканин, але внутрішня, що прилягає до матраца, є вологонепроникною мембраною (має так звану функцію «аква-стоп»).

Такі наматрацники тримаються за допомогою контурної гумки, тому щільно прилягають за захищають також бокову поверхню матраца.

Зараз на ринку існує багатий асортимент мембранних наматрацників з різними типами мембран та покривних матеріалів.

Як правильно обрати мембранний наматрацник?

Обираючи наматрацник з мембраною, варто звертати увагу на такі його характеристики, як екологічність та властивості самої мембрани.

1. Екологічність та безпечність виробу.

Мембрани можуть виготовлятися з різних полімерних матеріалів на водній чи на спиртовій основі.

Так, мембрани KAMASANA виготовляються з поліуретану (PU) на водній основі. Такий матеріал не шкодить здоров’ю людини та довкіллю.

Є полівінілхлорідні мембрани (PVC), які мають у складі фенол та фталат, що може шкодити здоров’ю, тому вміст фталату має бути обов’язково вказаний у технічному описі виробу. В багатьох країнах фталева кислота взагалі заборонена або використовується тільки для зовнішніх будівельних робіт.

2. Водонепроникність мембрани.

Здатність мембрани не пропускати вологу вимірюють у міліметрах водяного стовпа. Зазвичай, мембрани мають показник 2–3 м. Але такі високоякісні мембрани, як від KAMASANA, здатні витримати 10–12 м. Звісно, ніхто з нас не буде наливати на матрац кілька метрів води, але цей показник демонструє якість та зносостійкість матеріалу.

3. Повітропроникність мембрани.

Мембрана повинна затримувати будь-яку вологу, але дуже бажано, щоб вона не заважала матрацу «дихати», тобто давала можливість циркуляції повітря.

У цьому змаганні також PVC-мембрани значно програють PU-мембранам, бо з них неможливо виготовити матеріал з мікропористою структурою. Вони мають вигляд суцільної блискучої та малоеластичної плівки.

4. Фізичні якості мембрани.

Це, насамперед, її еластичність, а отже, й крихкість. Мембрани PVC швидко утворюють заломи, бо вони малоеластичні. У зоні заломів мембрана починає тріскатися, руйнуватися та кришитися. Відповідно, ці зони втрачають здатність не пропускати вологу.

Мембрани PU еластичніші — їх можна навіть дещо розтягнути руками в різні боки без негативних наслідків. Отже, вони слугуватимуть значно довше, можуть витримувати чистку та прання.

Фабрика KAMASANA (Іспанія)

Є сучасним лідером виробництва мембранних тканин у Європі. Продукція користується значним попитом у більш ніж 40 країнах світу.

Мембранні наматрацники KAMASANA безпечні, якісні, мають високу повітропроникність, чудово затримують вологу, їхні властивості підтверджено низкою міжнародних сертифікатів.

При виробництві також використовуються інноваційні технології AEGS та SANITEG — санітарне оброблення та максимальний захист від бактерій, профілактика алергії та подразнень шкіри.

Сертифікація:

Три категорії сертифікатів OEKO-TEX Standart (відсутність в матеріалах шкідливих і токсичних речовин), продукцію рекомендовано для дітей і підлітків.

Сертифікат BCI — глобальна система стандартизації матеріалів за експлуатаційними характеристиками і відповідності екологічним нормам і параметрам безпеки.

Сертифікат MADE IN SPAIN EC — сертифікат європейської класифікації та відповідності стандартам ЄС.

Найпопулярніші та практичні моделі наматрацників за європейською статистикою продажів:

Мембранний наматрацник ESTEL (використовується тканина TENCEL з високими капілярними і терморегулюючими властивостями).

Мембранний наматрацник MEDDAL (унікальний наматрацник завдяки використанню технології «прихована мембрана»).

Мембранний наматрацник ACTIPUR (наматрацник з покриттям з 100% натуральної бавовни «махра»).

Мембранний наматрацник FRESHCO 3D (наматрацник з повітряними камерами для максимального терморегулюючого ефекту).